Добредојдовте во светот на италијанскиот бренд Elleci.

Со 30 годишно искуство во креирање на иновативни дизајни Elleci претставува бренд препознатлив вo светски рамки за производство на садопери и додатоци за кујни и бањи. Италијанците се познати по своето високо чувство за естетика и префинет вкус. Исто така, важат за нација која е исклучително посветена на традицијата, домот и семејство. Па оттаму, воопшто не зачудува фактот за нивнoтo континуирано инвестирање во квалитетни продукти во својот домот.

Со особена чест и задоволство Ви го претставуваме италијанскиот бренд Elleci, ексклузивно достапен во Новомак.

Play Video

Стил, елеганција и софистицираност се клучните зборови со кои може да се опишат садоперите на Elleci, овие садоперите се изработени со три вида на материјали: Lab range, Keratek plus и Granitek. 

Прочитајте во продолжение за разликите помеѓу нив.

Lab range е ексклузивна верзија изработена од ултракомпактен материјал обликуван со помош на најнапредната нано технологија. Кварц, керамички честички и мешавина од иновативни акрилни смоли кои се споени преку ексклузивни процеси и се способни целосно да ја пополнат внатрешната структура. Површината е отпорна на порозност и на средствата за боење и чистење, која обезбедува максимална хигиена. Секојдневниот живот никогаш не бил поедноставен.

Изгледот и допирот се спојуваат во едно сетилно патување со целосна текстура, густа и живописна боја што ги надополнува Keratek Plus. Површината  покажува карактеристики како цврстото структурно јадро и е исклучително мазна, лесна за чистење и на термички удари.

Keratek plus никогаш не престанува да воодушевува со интензивни бои кои веднаш привлекуваат внимание, од оптичко бело до мат црно. Секоја предложена боја е чиста, интензивна и длабока. Компактната површина е ултра мазна и создава свилен ефект при првиот допир. Монолитен процес на дизајнирање каде што секој елемент е дел од една целина и создава хармонија околу областа за подготовка на храна.

Granitek е роден од желбата да се искористи технолошката природа на кварцот во кујната. Отпорен на температурни промени и удари и направен да трае. Текстурата е нежна на допир и создава комплетно сетилно искуство. Карактеристиките на површината на материјалот ја подобруваат перцепцијата на естетските линии и деталите на производот, а Granitek на тој начин може да го копира изгледот на природен камен со неверојатни перформанси.

Изработен со три различни целосно модерни завршетоци кои обезбедуваат бесконечни комбинации со безвременска привлечност:

  • Метал: Најубав од сите. Многуте метални честички ја прават површината сјајна, светла и блескава.
  • Мат: Елегантно и дискретно. Рафиниран финиш, идеален за најмодерни контексти.
  • Класичен: Стилски финиш кој никогаш не излегува од мода. Ефект од природен камен, зајакнат со хроматски текстури, совршен во секој детал.

Вистински италијански стил на батерии кои даваат модерност и отменост во кујната

Нови форми и детали, врвен квалитет, доверливоста и италијански дизајн се белегот на батериите што ја сочинуваат оваа стилска палета на Elleci . Батериите имаат различни карактеристики и стилови кои можат да ги задоволат сите барања. Кујнските батерии со обоени завршетоци, создаваат пријатно визуелно искуство во вашата кујна. Уникатниот мат финиш се карактеризира со неговата способност да ги толкува стилските трендови, нудејќи нови комбинации на бои и подобрување на околината.

 Предностите на овие батерии се:

  • Тушот на извлекување Ви овозможува да стигнете до секој агол од садоперот со невидена леснотија,правејќи го мултифункционален работниот простор.
  • Кертриџ кој штеди енергија и технологија која овозможува проток на ладна вода кога рачката е поставена во централната положба.

Идеален партнер за ефикасност во домаќинството

Мелница за отпад е вистинско помагало за домаќинството кое овозможува мелење и отстранување на отпадот директно преку садоперот. Се мели на мали парчиња и се испушта директно во системот за одвод на вода.

Позитивни страни на мелницата се:

  • Нема повеќе непријатни мириси.
  • Мелниците Elleci се дизајнирани да го намалат коефициентот на вибрации и бучавата што е можно повеќе и се 40% потивки од останатите мелници за отстранување отпад .
  • Поздрава за животната средина и го намалува C02.