Инспирација2023-10-13T09:45:42+00:00

Топ 10 декори од новата колекција Egger 24+

Новата колекција Egger 24+ се истакнува со неодоливи структури и декори кои се идеално решение за вашите проекти.Дрвените декори се елегантни, репродукцијата на камен нуди автентичност, металните и текстилните

Создадете уникатен ентериер со панелите од Shinnoki

Новомак со задоволство ви ги најавува новите декори на обработени лакирани фурнирани медијапански панели Shinnoki од реномираниот белгиски бренд Decospan. Панелите Shinnoki комбинираат природен изглед со издржливост и

Креативни решенија за уредување на мал простор

Дали живеете во еднособен стан или во гарсоњера? Дали собите во вашиот стан се мали? Ви требаат идеии за уредување на мал простор?За да биде вашиот мал стан практичен

Внесете елеганција и минимализам со Јапанди стил

Јапанди стил е силно фокусиран на едноставноста, создавајќи мирна и топла средина со минималистички распоред. Главните карактеристики на јапонскиот стил се: минимализмот, чистите линии, природните светла, пригушените, топлите

Водич за избор на материјали за изработка на мебел по мерка

За да може еден простор да стане компактна целина, потребно е да носи личен печат и да ги отслика луѓето кои живеат во него.Изборот на вистинските материјали за вашиот

Ногарки со електрично подесување на висината идеално решение за секое биро

Со „еден удар“ добивате решение за две различни положби. Можете да работите во седечка, но и во стоечка положба

Брзината и безбедноста се бесценети со Fischer

Новомак го збогати својот асортиман со уште еден реномиран светски бренд Fisher. Во нашата понуда од сега можете да ги пронајдете најквалитетните типли, шрафови и бургии кои можете да

Настани и моменти кои ја одбележаа 2023 година

Полека ја испраќаме 2023 година со многу нови перспективи, нови светски брендови и ентузијазам во новата година која ќе ни донесе нови радости.Во продолжение правиме ретроспектива на настани и

Италијански животен стил со Elleci

Добредојдовте во светот на италијанскиот бренд Elleci. Со 30 годишно искуство во креирање на иновативни дизајни Elleci претставува бренд препознатлив вo светски рамки за производство на садопери и

Мелница за отпадоци од храна како совршен додаток на секоја кујна

Големи се шансите дека никогаш не сте помислиле на мелница за отпадоци од храна во вашиот дом. Она што ја прави мелницата за отпадоци од храна речиси неопходен

Совети како да го одржувате плочестиот материјал

Оплеменета иверка, медијапан и компакт плоча најчесто се користат за изработка на мебел по мерка, тие внесуваат топлина правејќи го секој дом модерен и елегантен. Долго ќе уживате во пријатниот

Со PUR кантирање до PURфектен изглед

Процесот во кој нерамните делови односно деловите кои се видливи после сечењето се покриваат со трака главно во ист декор како плочата се нарекува кантирање, а со него

Kреативни идеи за уредување на детска соба

Како изгледала вашата соба кога сте биле дете? Претпоставуваме дека не баш како овие шарени, креативни и несомнено кул простории. Овие детски соби ќе ви послужат за инспирација и