Почетна2020-05-18T12:39:47+00:00

Колку повеќе купуваш толку повеќе добиваш

Со задоволство Ве информираме дека  Новомак за прв пат во Македонија ги носи апаратите за домаќинство од светски познатиот бренд Franke.  Од сега во нашиот салон можете комплетно да

Зашто гранитен садопер ?

Гранитните садопери стануваат се повеќе популарни во домаќинствата. Покрај модерниот дизајн, тие се отпорни на гребење, антибактериски и отпорни на топлина. Сето тоа придонесува садоперот да остане во првобитна

13 идеи за модерна дневна соба

Многу од нас сонуваат да имаат величенствена дневна соба, со удобни софи и гостољубиви камини, високи плафони и луксузни парчиња на мебел, односно глобално гледано со величенствен дизајн на

Како да добиете 50% повеќе простор ?

Најголем проблем со кој се соочуваме е дека немаме што да облечеме. А, втор проблем е што немаме простор за новата облека 🙂 Стручните организатори за гардеробер ја откриваат

Модерно решение за модерен живот

Ви го претставуваме новитетот -PECASA. Овој систем е идеален систем за да го организирате просторот. PECASA се состои од неколку едноставни компоненти кои може да се комбинираат во зависност

Решение за максимално искористување на просторот во кујната.

Blum ни нуди идеално решение за тесни елементи со дијагонално поставени лизгачи, при што се задржува стабилноста и квалитетот на движење, на отворање и затворање на елементот. Оваа вагонетка

Дали правилно го одржувате аспираторот ?

Кујнскиот аспиратор ги отстранува непријатните миризби, пареата и димот кои се создаваат при готвењето, така што престојот во просторијата го прави попријатен и комфортен. Тој е незаменлив помошник на

Супер практична корпа за отпадоци

💣Елементот со корпа за отпадоци го отвораме најмалку 35 пати во денот. 🔺Токму затоа е многу важно да изберете корпа за отпадоци која ќе биде практична за употреба. ♥Наш

Halifax – колекција која нема конкуренција

H1180 ST37 H1180 37 - Halifax најчесто се користи во кујната и за мебелот во дневната соба каде со своите видливи пукнатини и чворови ја доловува автентичноста на природното