Почетна2020-05-18T12:39:47+00:00

Мала, функционална и естетска: Неколку совети за совршена кујна

Стилски средена, со светли бои, добар распоред на мал простор за удобна и брза подготовка на секој оброк

Идеи за Вашата домашна канцеларија

Работењето од дома стана новото нормално за многу луѓе во последните 2 години. Зависно од Вашата работа, работењето на биро од дома доаѓа со многу предности и недостатоци,

Совршен спој за сложени проекти

Обликот на куполата на ентериерот беше посебен предизвик. Секој шестоаголник е направен по мерка за совршено да се вклопи во просторот. Поединечните елементи беа споени со конекторот P-System

Кога мислам на луксуз, мислам на Cleaf

Новомак со задоволство Ви соопштува дека ја збогати својата стандардна колекција на иверки со 27 нови италијански ексклузивни декори на Cleaf.СОВРШЕНО НАДОПОЛНУВАЊЕ НА ВАШИОТ ДИЗАЈН !Стремежот да се создаде

Уметност, имагинација, стил и градско домување

Тренд 2021 Следејќи ги најновите трендови, колекцијата 2021 Новомак ја прошири со декорите на Kronospan, инспирирани од големите, урбани градови.Со овие декори се внесуваат вибрациии од метрополите, што дава динамична

Тенки работни плочи – за елегантен дизајн

Модерните и елегантни кујни се во тренд. Тенките работни плочи внесуваат префинетост и одлични перформанси во секоја кујна. Во прилог Ви нудиме компакт и медијапански работни плочи. Компакт

7 совети за паметно искористување на просторот во кујната

Да креирате кујна која ќе биде практична и функционална бара знаење и искуство. Истражувањата покажуваат дека кујната се користи најмалку 15 години. Затоа од голема важност е таа не

Декоративни носачи за полици

Црните детали во внатрешното уредување се синоним на елегантност. Тие перфектно се вклопуваат во ентериери во кои доминираат белите, сивите или светлите дрвени декори. Во прилог Ви нудиме носачи

Организацијата е клучот за квалитетно домување

Повеќе од само фиока - за совршена организација во домот. Системите за внатрешна организација се идеални за чување и организирање на кујнскиот прибор, кошули, чорапи, вратоврски, дури и за

Спојувањето на мебелот никогаш не било полесно !

TARGET J12 е нова спојница за поврзување на мебел од Italiana Ferramenta со висок капацитет за прицврстување, погодни за монтирање со дрвени типли. TARGET J12 е идеално решение

Организирано складирање на намирниците со Pleno Standard Fioro

https://www.youtube.com/watch?v=28RPs4k6L-Y&ab_channel=PekaMetallAGЗаштедете време и пари со организиран систем за складирање на храна !Голема предност кај овој систем е тоа што секогаш точно знаете да го најдете тоа што Ви е

Back to school – инспирација за работни бироа

Крајот на летниот распуст е голем предизвик за родителите и детето. Како родители потребно е да се соочиме со задачата да ги спремиме нашите деца за почетокот на новата

Тренд: најбараната боја на пазарот – златна !

Последните трендови во внатрешното уредување се пастелните и светлите бои. Во нашите домови доминираат неутрални нијанси на сива и беж, бела боја и елементи изработени од природно дрво. Во